Dijital Reklam Ajansı

Konya’da bir dijital reklam ajansıyla ortaklık yapmadan önce kiminle çalışacağınızı bildiğinizden emin olun.

Bir dijital reklam ajansı, işiniz için değerli bir ortak olabilir, ancak sizin için yapabileceklerinin tam olarak farkında olmayabilirsiniz. Bir satış veya pazarlama müdürü olarak işiniz, müşterileri işletmenizin ön kapılarından çekmektir.

Sonraki Adımlar: 6 Adımlı Çerçevemizle Dijital reklam YG’nizi Artırın →
Bugün, müşterilerin yüzde 81’i bir satın alma kararı vermeden önce çevrimiçi araştırma yapıyor; bu da, müşteri yolculukları boyunca çevrimiçi ortamda müşterilerin ilgisini çeken ve onları besleyen sağlam bir çevrimiçi varlık geliştirmenin zorunlu olduğu anlamına geliyor. Bir dijital reklam şirketi , işletmeniz için bunu ve daha fazlasını yapabilir.

Dijital Pazarlama Nedir?

Dijital pazarlama, geniş bir kanal yelpazesinde çevrimiçi müşterileri hedeflemeyi, onlara ulaşmayı ve onlarla ilişkiler kurmayı ve sonuçta onları gelecekte bir satın alma işlemi ve daha fazla satın alma işlemi gerçekleştirmeye teşvik etmeyi amaçlayan çok yönlü bir stratejidir.

Dijital pazarlamanın sonuçları dramatiktir. Tek başına blog yazmak, markaların hiç gönderi paylaşmayanlara kıyasla yüzde 67 daha fazla potansiyel müşteri getirmesine yardımcı olabilir. SEO ayrıca, geleneksel giden yöntemlerin sağladığı yüzde 1,7’lik dönüşüm oranından önemli ölçüde daha yüksek olan yüzde 14,6’lık bir dönüşüm oranına sahiptir.

Dijital pazarlama hizmetleri aşağıdaki taktiklerden oluşur:

 • İçerik pazarlama
 • Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)
 • Video Pazarlama
 • Google Reklamları/TBÖ
 • Eposta pazarlama
 • Sosyal medya pazarlamacılığı

Bir dijital reklam ajansı, bir işletmenin pazarlama ve satış hedeflerine ulaşmasına yardımcı olmak için çok çeşitli farklı taktikler, stratejiler ve çevrimiçi araçlar kullanır. Bu, başarılı bir dijital pazarlama kampanyasını planlamayı ve yürütmeyi çoğu solo girişimci ve daha küçük pazarlama departmanları için zorlu bir olasılık haline getirebilir.

Dijital pazarlamanın kapsamı göz önüne alındığında, en popüler dijital pazarlama ajansı türlerine ve sundukları hizmetlere bakmak faydalı olacaktır.

7 Dijital Reklam Ajansı Türü (ve Yaptıkları)

Sektöre aşina değilseniz, bir dijital reklam ajansı seçmek zor olabilir. Bazı ajanslar bir sektör veya hizmette uzmanlaşırken, diğerleri geniş bir hizmet yelpazesi sunar. İşletmeniz için en iyisinin bütçenize, dijital pazarlama hedeflerinize ve hedeflerinize ve dijital pazarlamada ne kadar pratik olmak istediğinize bağlı olduğunu unutmayın. Aşağıda en yaygın yedi dijital pazarlama ajansı türü bulunmaktadır:

 1. KONYA DİJİTAL REKLAM AJANSI
  Bir dijital reklam ajansı, çok kanallı pazarlama, çok kanallı pazarlama veya tek kanallı pazarlama yoluyla müşterilere çevrimiçi olarak ulaşır. Çok kanallı ve tek kanallı pazarlama ile ajanslar, müşterilerle web siteleri, bloglar, e-posta, sosyal medya ve daha fazlası gibi bir veya daha fazla kanalda etkileşime girer. Dijital pazarlama, yaşam döngüleri boyunca kanallar ve cihazlar arasında sorunsuz bir müşteri deneyimi sağlayan pazarlamayı ifade eder. Bir dijital pazarlama ajansı genellikle geleneksel pazarlama hizmetleri sunmaz.
 2. TAM HİZMET DİJİTAL REKLAM AJANSI
  Bir tam hizmet dijital reklam ajansı, diğer ajans türlerinin çoğundan daha büyük olma eğilimindedir ve çeşitli dijital pazarlama hizmetleri sunar. İşletmeler genellikle tam hizmet veren dijital reklam ajanslarıyla ortaklık kurar çünkü bu ajanslar , öncü yetiştirme kampanyaları veya bir web sitesinin yeniden tasarımı gibi, işletmelerin gerçekleştirmesi gereken belirli projeleri yapma deneyimine sahiptir . Bu ajanslar ayrıca, mevcut pazarlama departmanlarına, yeni işe alımlarla inşa etmek için gerekenden daha düşük bir maliyetle daha fazla güç sağlayabilir.
 3. INBOUND DİJİTAL REKLAM AJANSI
  Gelen pazarlama ajansı, geleneksel giden pazarlama stratejilerinden farklı gelen pazarlama taktikleri ve stratejileri sunar. Gelen ajanslar, müşterilerin onları bulabilecekleri, zaman içinde güven oluşturabilecekleri ve sonunda satış oluşturabilecekleri bir işletmeyi çevrimiçi olarak konumlandırmaya çalışır. Gelen stratejiler, zaman içinde önemli sonuçlar verebilir, ancak potansiyel müşteriler ve satışlar “hokey sopası” yapmadan önce genellikle daha uzun bir zaman ufku (altı aydan bir yıla kadar veya daha fazla) gerektirir.
 4. SEO AJANSI
  SEO (arama motoru optimizasyonu) konusunda uzmanlaşmış dijital reklam ajansları, müşterilerinin web sitelerinin ve web sitesi içeriğinin arama sonuçlarında üst sıralarda yer almasına yardımcı olur . Uzmanların aşağıdakileri gerçekleştirmesini sağlayacaklar:
 • Anahtar kelime araştırması
 • Web sitesi denetimleri
 • Geri bağlantı denetimleri
 • Web sitesi ve blog içeriği
 • Meta veri değerlendirmesi (URL’nin kalitesini, başlık etiketlerini, meta açıklamaları vb. kontrol etme)
 • Video açıklaması optimizasyonu
 • Bağlantı kurma
 • Ve dahası

Bir SEO şirketi, Google Analytics, Google Arama Konsolu, SEM Rush ve SEO Moz gibi çeşitli veri analitiği ve web sitesi geliştirme araçlarını kullanacaktır. SEO ajansları, Google’ın sürekli değişen arama algoritmasına uyum da dahil olmak üzere arama motoru optimizasyonu en iyi uygulamalarını her zaman ilk benimseyen kişilerdir.

KONYA DİJİTAL REKLAM AJANSI

Ücretli reklam olarak da adlandırılan ücretli arama, bir işletme web sitesine trafik oluşturmanın diğer yoludur. Ücretsiz organik trafiğin aksine, ücretli trafik, arama sonuçlarında anahtar kelimelere ve reklam yerleşimine teklif vermek için para harcamayı içerir. Dijital reklamlar web sitelerinde, arama sonuç sayfalarında (SERP’ler) ve sosyal medya kanallarında görünebilir.

Dijital reklam ajansları, reklamların göründüğü dijital platformların en iyi uygulamalarına uyan, dikkat çekici, anahtar kelime dolu reklamlar üretmeyi bilir. Popüler hizmetler arasında Facebook, Instagram, Twitter ve YouTube reklam oluşturma ve dağıtma ile Google Ads Manager hesabı oluşturma ve bakım yer alır.

KONYA ÇEVRİMİÇİ REKLAM AJANSI/PPC AJANSI

Ücretli reklam olarak da adlandırılan ücretli arama, bir web sitesine trafik oluşturmanın başka bir yoludur. Ücretsiz organik trafiğin aksine, ücretli trafik, arama sonuçlarında anahtar kelimelere ve reklam yerleşimine teklif vermek için para harcamayı içerir. Dijital reklamlar web sitelerinde, arama sonuç sayfalarında (SERP’ler) ve sosyal medya kanallarında görünebilir. Bu size hızlı bir şekilde potansiyel müşteriler getirebilir, ancak hedef kitlenize ulaşmak için kampanyanızın doğru şekilde ayarlanması gerekir.

Çevrimiçi reklamlara odaklanan dijital reklam ajansları, en iyi uygulamalara uygun, dikkat çekici, optimize edilmiş reklamların nasıl üretileceğini bilir. Daha geniş bir çevrimiçi stratejinin parçası olarak tek başına veya diğer ajanslarla birlikte bir çevrimiçi reklam ajansı tutmayı seçebilirsiniz. PPC iyi performans gösterebilirkenkendi başına, ürettiğiniz ücretli trafikten yararlanabilecek daha ucuz, uzun vadeli bir stratejiyle eşleştirildiğinde en iyi sonucu verir.

KONYA SOSYAL MEDYA AJANSI

Şirketler, bir sosyal medya varlığı oluşturma ve sürdürme konusunda yardıma ihtiyaç duyduklarında sosyal medya ajanslarına yönelirler . Sosyal medya ajansları sosyal içerikleri yönetebilir, üretebilir ve Facebook, Instagram gibi sosyal platformlarda reklamlar oluşturabilir. Ayrıca, sosyal medya platformlarında müşteri etkileşimlerine yanıt verme ve tepki verme ile ilgili hizmetler sunacaklar. Ayrıca, çapraz tanıtım veya bağlı kuruluş pazarlaması için etkileyici sosyal yardım sunabilirler.

KONYA WEB TASARIM AJANSI

Bir web tasarım ajansı, işletmeler için özelleştirilmiş ve optimize edilmiş web siteleri veya web sayfaları oluşturan yaratıcı tasarımcılardan oluşur. Web tasarımcıları, ister yepyeni bir web sitesi, ister web sitesinin yeniden tasarımı veya daha küçük bir proje için olsun, sayfaların görünümünü, hissini ve işlevselliğini ele alacaktır. Web sitesi ajansları tarafından sunulan yaygın hizmetler arasında kullanıcı deneyimi ve kullanıcı arabirimi (UX/UI) tasarımı ve araştırması, görüntü oluşturma ve depolama, web geliştirme ve web barındırma yer alır.

KONYA DİJİTAL PAZARLAMA DANIŞMANI

Dijital pazarlama danışmanı, bir dijital reklam ajansına bağlı olan veya olmayan bir profesyoneldir. Dijital pazarlama danışmanları, geniş bir dijital pazarlama bilgisine sahiptir ve işletmelerin bir dijital pazarlama stratejisi geliştirmelerine yardımcı olabilir. Mevcut stratejinizdeki zayıflıkları, iyileştirme alanlarını ve en fazla kazancı elde etmenin en iyi yolunu belirleyebilirler. Ayrıca, daha fazla yardım için sizi yönlendirebilecekleri başka pazarlama uzmanları veya ajanslardan oluşan bir ağları da olabilir.

Konya Dijital Reklam Ajansı Ne İş Yapar?

Şirketler, çevrimiçi pazarlama konusundaki uzmanlıkları nedeniyle dijital pazarlama ajanslarıyla çalışır. Ajanslar, dijital pazarlama başarısı için gerekli olan en son trendleri, en iyi uygulamaları ve en iyi araçları ve stratejileri bilir.

Bir dijital reklam ajansıyla çalışırken beklenebilecek belirli şeyler aşağıdadır:

DİJİTAL PAZARLAMA AJANSI WEB SİTENİZE GELEN ORGANİK TRAFİĞİ ARTIRIR

Herhangi bir dijital pazarlama çabasının genel amacı, kişinin işletme web sitesine olabildiğince fazla organik trafik oluşturmaktır. Dijital reklam ajanslarındaki pazarlama uzmanları, gelen pazarlamanın, müşteri yolculuklarının ve arama motoru arama algoritmalarının tüm ayrıntılarını bilir. Bir dijital pazarlama ajansı ile çalıştığınızda, web sitenize gelen organik trafik (bir arama motoru aramasıyla web sitenizi çevrimiçi olarak bulan kişilerden gelen trafik) artacaktır. Web siteniz daha az maliyetle daha fazla potansiyel müşteri çekecektir. Bu olası satışlar aynı zamanda, satın alma yapma olasılıklarını artıracak daha kaliteli olası satışlar olacaktır.

DİJİTAL REKLAM AJANSI SATIŞA HAZIR POTANSİYEL MÜŞTERİLER ÜRETİYOR

Konya Baskoda Dijital reklam ajansındaki profesyoneller işinizi, pazarlama hedeflerinizi ve hedeflerinizi, satış huninizi ve ideal hedef kitlenizi bileceklerdir. Ek olarak, içerik pazarlaması, sosyal medya pazarlaması, web tasarımı ve arama motoru optimizasyonu gibi çeşitli gelen pazarlama taktikleri konusunda da bilgi sahibi olacaklardır.

Satış huninizde, potansiyel müşterilerin satış huninizde nerede olduğuna bağlı olarak farklı gelen pazarlama taktikleri diğerlerinden daha etkilidir. Bir dijital reklam ajansıyla çalışırken, satış huninizdeki her müşteri adayına doğru zamanda, doğru çevrimiçi ortam aracılığıyla doğru mesajın iletilmesini sağlayabileceksiniz. Bir dijital reklam ajansı, potansiyel müşterileri satış huninizin tepesinden en altına taşıyarak satışa hazır potansiyel müşteriler oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

DİJİTAL REKLAM AJANSI MARKA ERİŞİMİNİZİ GENİŞLETİYOR

Müşterileriniz çevrimiçi. Bunu biliyorsunuz ve her dijital reklam ajansı bunu biliyor. Dijital reklam ajansları, markaları çevrimiçi olarak tanıtma ve müşterilerle çevrimiçi ilişkiler kurma konusunda uzmanlaştıklarından, markanızın çevrimiçi erişimini nasıl genişleteceklerini bilirler . Bir dijital reklam ajansıyla çalışarak, web siteniz, ajans aracılığıyla yapılan anahtar kelime araştırmasından ve alıcı kişiliği geliştirmeden daha iyi görünürlük elde edecektir. Sosyal medya pazarlamanızı üstlenmesi için bir dijital reklam ajansı çalıştırırsanız, markanız ayrıca çeşitli sosyal medya platformlarında ek çevrimiçi varlık kazanacaktır.

DİJİTAL REKLAM AJANSI PAZARLAMANIZI BAŞTAN AŞAĞIYA İYİLEŞTİRİR

Seçtiğiniz dijital pazarlama ajansı, dahili pazarlama ekibinizin bir uzantısı gibi hissetmelidir. Özel dijital pazarlama bilgisi ve zamanı açısından dahili pazarlamanızın eksik olduğu noktalar, dijital pazarlama ajansı ortağınız tarafından ele alınacaktır.

Bir dijital reklam ajansı, mevcut dijital pazarlama faaliyetlerinizdeki zayıflıkları da yakalayacaktır. Pazarlama ekibiniz küçükse, benzersiz dijital pazarlama kampanyanızın etkili olması için ihtiyaç duyduğu uzmanlığa sahip olmama olasılığınız yüksektir. Örneğin, web tasarımı, SEO, halkla ilişkiler, e-posta pazarlaması ve sosyal medya pazarlamasına ihtiyacınız var. Tüm bu alanlarda uzmanlığa sahip olmayabilirsiniz.

Baskoda Local’de ise tam kapsamlı dijital reklam ajansı hizmetleri sunuyoruz:

 • Arama motoru optimizasyonu
 • Tıklama başına ödeme reklamcılığı (PPC)
 • Sosyal medya pazarlamacılığı
 • Pazarlama otomasyonu
 • İçerik pazarlama
 • Facebook reklamcılığı
 • halkla ilişkiler hizmetleri
 • Eposta pazarlama
 • Video prodüksiyonu
 • Etkinlik koordinasyonu
 • Web sitesi geliştirme

Konya Dijital Reklam Ajansı İşletmeniz İçin Doğru mu?

Bir dijital reklam ajansıyla çalışmadan önce şirketinizin ihtiyaçlarını değerlendirmeniz önemlidir. İçeriğinizi elden geçirmek, bazı SEO değişikliklerini uygulamak veya web siteniz için kullanıcı deneyimini yeniden tasarlamak konusunda yardıma mı ihtiyacınız var? Ardından, bir ajansın ve ne tür bir ajansın işinize fayda sağlayıp sağlayamayacağını belirlemek için şirketinizin kendi pazarlama becerilerini, güçlü yanlarını ve yeteneklerini değerlendirmek isteyeceksiniz. Hâlihazırda yardıma ihtiyacı olan bir şirket içi ekibiniz var mı veya tüm pazarlama faaliyetleriniz dış kaynaklı mı?

Bu soruları sorduktan sonra, bir ajansla çalışmanın doğru seçim olup olmadığı konusunda daha iyi fikir sahibi olacaksınız. İşletmenizin ne tür dijital reklam ajansı hizmetlerine ihtiyacı olduğunu da bileceksiniz.

Bir Dijital Reklam Ajansıyla mı Çalışıyorsunuz? Bu 12 Soruyu Sorun
Çalışmak için bir dijital pazarlama şirketi seçerken, araştırmanızı önceden yaptığınızdan emin olun. Ayrıca, dijital pazarlama hedeflerinizi, bütçenizi ve bir dijital pazarlama kampanyasının uygulanmasına dahil olmak istediğiniz dereceyi de bilmeniz gerekir.

Potansiyel dijital reklam ajanslarına sormanız gereken bazı sorular aşağıdadır:

 • Ajansta atanmış bir irtibat kişiniz veya proje yöneticiniz olacak mı?
 • İşi şirket içi uzmanlar mı yoksa serbest çalışanlar mı yürütecek?
 • Ajansın diğerlerine göre sözleşmeniz ne kadar büyük?
 • Hangi çevrimiçi araçları ve yazılımları kullanıyorlar?
 • Bütçenizin ne kadarı idari masraflara gidecek?
 • Ajans için iyi bir müşteri nasıl görünür? Yoksa kötü bir müşteri mi?
 • Ajans başarıyı ölçmek için hangi KPI’ları kullanıyor ve bu size rutin toplantılarda nasıl iletilecek?
 • Sözleşmenizin ilk 90 gününden (veya eşdeğer bir başlangıç ​​döneminden) ne bekleyebilirsiniz?
 • Dijital pazarlama kampanyanızın durumu hakkında ne sıklıkla bilgilendirileceksiniz?
 • Ajansın fiyatlandırma yapısı nedir ?
 • Sizinki gibi şirketlerde başarılı olduklarına dair herhangi bir kanıt var mı?
 • Referansları, BBB puanları veya Google Yorumları neyi gösteriyor?
 • Dizginleri bir dijital reklam ajansına teslim etmeden önce işletmeniz için en iyi kararı verdiğinizden emin olmak istiyorsunuz.

Baskoda Local Neyi Farklı Yapıyor?

Baskoda Konya’da, günümüz müşterilerinin düşünme ve hareket etme biçimlerine göre tasarlandığından, gelen pazarlama çerçevesini benimsiyoruz. Soğuk arama yapmak ve satın almaya hazır olduklarını ummak yerine, satın alma kararı vermeye hazır olduklarında işletmenizin müşterileri çekmesine yardımcı olabiliriz.

Bunu yapmak için, öncelikle pazarlamanızı geliştirmenize gerçekten nasıl yardımcı olabileceğimizi bulmalıyız. Her işletmenin farklı olduğunu ve basit bir yaklaşımın belirli pazarlama hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olmayacağını biliyoruz. Bu nedenle , pazarlama makinenizdeki kusurları bulmak için 6 adımlı gelen pazarlama metodolojimizi kullanıyoruz . Bu süreçle, satış ve pazarlama huninizdeki sorunları hızlı bir şekilde tespit edeceğiz ve bunları düzeltmek için geriye dönük bir strateji geliştireceğiz.

Ve bunu yapacak yeteneğimiz var. BizimT şeklindeki pazarlamacılar, pazarlamayla ilgili her şey hakkında geniş bir bilgi birikimine sahiptir ve gerekli iyileştirme alanlarını tespit edebilir. Bununla birlikte, sansasyonel içerik yazmak, düşündüğünüzden daha fazla trafik oluşturmak veya gerçekten sanat olan grafikler oluşturmak olsun, her birinin kendi süper gücü vardır. Bu, ekibimizdeki her üyenin olması gereken değişiklikleri gerçekleştirebileceği anlamına gelir.

Konya Dijital reklam ajansımızdaki sonuç odaklı sürecin sonuçlarından bazıları şunlardır:

 • Web sitenize artan organik trafik
 • Satışa hazır müşteri adayları oluşturma ve besleme
 • Müşteri edinimi için marka erişimini genişletmek için yeni kanalları kullanma
 • Artan gelir
 • Kurşun edinme maliyetinin düşürülmesi

Baskoda Konya’da: Gelirinizi Arttırmanıza Yardımcı Olacak Veri Odaklı Dijital Reklam Ajansı
Etkili dijital pazarlama potansiyel müşterileri çekebilir ve işletmeniz için müşteriler oluşturabilir, ancak bunu kendi başınıza yapmak sıkıcı, zaman alıcı ve pahalı olabilir. Bu nedenle birçok işletme dışarıdan bir dijital reklam ajansı ile çalışmaktadır. Pazarlamanızın nerelerde gelişebileceğini öğrenmek istiyorsanız, güçlü, zayıf yönlerinizi ve fırsat alanlarınızı gözden geçireceğiniz 30 dakikalık ücretsiz bir strateji oturumu için bugün bizimle iletişime geçin!

Bir dijital reklam ajansıyla çalışmaya hazır mısınız? Çevrimiçi varlığınızı nasıl geliştirebileceğimizi ve satışları nasıl artırabileceğimizi öğrenin!