Trafiğinizi Artırın

Konya Dijital Ajans

“Yaparsan gelirler” sözünü hiç duydunuz mu? Bu her zaman böyle değildir. Çevrimiçi pazarlama makinenizi oluşturmak için, web sitenize trafik çekmenin yollarını düşünmelisiniz. Ne yazık ki, sadece web sitesini oluşturmak ve ziyaretçilerin gelmesini beklemek değil, bu yüzden şu soruyu yanıtlayan bir strateji oluşturmanın zamanı geldi: “İnsanlar bizi çevrimiçi ortamda nasıl bulacak?”

Ücretsiz kılavuzumuzu indirin: Trafiği Artırmak İçin Her Pazarlamacının Yapması Gereken 3 Alıştırma.
Çevrimiçi Yeni Satışlar ve Karlar Keşfedin
Çevrimiçi pazarlama hakkında aşağıdakilerden daha fazlasını öğrenmeyecek olsaydınız, kendi stratejinizi uygulama yolculuğuna başlamak veya en azından bunu bir dijital pazarlama ajansıyla tartışmak için iyi donanımlı olursunuz.

İşte burada: Öğrenmeniz, anlamanız ve işinizde uygulamanız gereken çevrimiçi satış ve kar formülü.

Çevrimiçi Bulunun (Trafik) + Ziyaretçileri Potansiyel Müşterilere Dönüştürün + Potansiyel Müşterileri Satışa Dönüştürün = Çevrimiçi Karlar.

Şimdi formülün ilk parçasını parçalamaya başlayalım.

Herhangi bir etkili çevrimiçi pazarlama kampanyasının ilk adımı, web sitenize trafik çekmektir. Trafiği birkaç şekilde tanımlayalım:

 • Yeni ziyaretçiler
 • İnsanlar
 • gözler
 • Potansiyel Alıcılar
 • Spam gönderenler, reklamcılar, rakipler ve hatta robotlar (evet, hepsi de ortaya çıkacak)

Yukarıdaki ilk dördü, bir sorunu çözme ihtiyacı nedeniyle bir arama motoruna giren, bir yanıt veya çözüm aramak için bir arama sorgusu yazan, işletmenizi arama motorlarında (veya sosyal medyada) bulan “gerçek kişileri” ifade eder. ve web sitenize gelmek için bir bağlantıya tıkladınız.

Çevrimiçi Müşteriler Tarafından Nasıl Bulunursunuz (Taktikler)
Birisi arama yapmak için çevrimiçi olduğunda bulunmanın veya sitenize yeni ziyaretçiler çekmenin birkaç stratejisi vardır. Web sitenize trafik çekmenin en iyi yolları şunlardır:

 • Organik Arama Motoru Trafiği ( SEO , Yerel SEO, Google Haritalar vb.)
 • Ücretli Arama Motoru Trafiği ( Tıklama başına ödeme, diğer adıyla PPC)
 • Organik Sosyal Medya Pazarlaması (Facebook, Twitter, Pinterest, vb.)
 • Organik ve Ücretli Sosyal Medya Trafiği ( Facebook Reklamları vb.)

Web Sitenize Organik Trafik Nasıl Çekilir (Web Sitenizi Google’da “Sıralandırarak”)

 • Hedef kitlenizle alakalı anahtar kelimeleri araştırın.
 • Daha iyi sıralanmak için daha düşük rekabetle karşılaşan anahtar kelimeleri seçin.
 • Ziyaretçilere değer sağlayan yüksek kaliteli, alakalı içerik oluşturun.
 • Potansiyel ziyaretçileri sayfanıza tıklamaya teşvik edecek şekilde başlıklar ve başlıklar yazın.
 • Ziyaretçileri sitenizin ilgilerini çekebilecek diğer bölümlerine yönlendirmek için dahili bağlantıları kullanın.
 • Arama motorlarına web sitenizin güvenilir bir kaynak olduğunu göstermek için saygın kaynaklardan harici geri bağlantılar oluşturun.

GOOGLE SIRALAMANIZI ETKİLEYEBİLECEK FAKTÖRLER

 • Yüksek kaliteli web sitelerinden geri bağlantılar
 • sayfa yükleme hızları
 • Kötü site mimarisi
 • Mobil uyumluluk
 • Kötü SEO uygulamaları nedeniyle sitenizin büyük arama motorları tarafından kara listeye alınması
 • Posta veya web sunucusu sorunu
 • Etki alanı yaşı ve yetkisi
 • DNS sorunları

Blog Yazma ve İçerik Pazarlama Aracılığıyla Müşterilerinizi Huninin Daha Öncesinde Bulmak

Web sitenizin hedef kitleniz tarafından daha kolay bulunmasını sağlamanın bir yolu, blog oluşturma ve içerik pazarlamanızda uzun kuyruklu anahtar kelimeler için sıralamaya odaklanmaktır . Uzun kuyruklu anahtar kelimeler toplu olarak internet trafiğinin %50’sini çekerken, kısa kuyruklu anahtar kelimeler diğer yarısını çeker. Uzun kuyruklu anahtar kelimeler, kısa kuyruklu anahtar kelimelerden daha uzundur ve genellikle üç veya daha fazla kelime içerir, bu da onları, uzun kuyruklu anahtar kelimelerden çok daha spesifik demografik bilgileri hedeflemek için kullanışlı kılar. Ayrıca, genellikle büyük, köklü web sitelerinin hakim olduğu kısa kuyruklu anahtar kelimelerden çok daha düşük rekabetle karşı karşıya kalırlar.

Şirketinizin sağladığı hizmet veya ürün türleri hakkında düşünürken birisinin arayabileceği uzun kuyruklu farkındalık aşaması anahtar kelimeleri kullanabilirsiniz. Bu, alıcının yolculuğunun başlangıç ​​aşamasında olan ziyaretçileri çekmenize yardımcı olabilir ve bu yolculuk boyunca şirketinizin akılda kalmasını sağlar. İstediğiniz ziyaretçi türünü daha iyi çekmek için gönderdiğiniz herhangi bir içerikte uzun kuyruklu anahtar kelimeler kullanabilirsiniz. Potansiyel müşterilerinizin bir bağlantıya tıklamadan önce göreceği HTML etiketlerine metnin kendisini ekleyebilirsiniz.

WEB SİTENİZE GELEN TRAFİĞİ ARTIRMAK İÇİN İÇERİK PAZARLAMA TAKTİKLERİ

 • Her zaman alıcı kişi için içerik oluşturun.
 • Bu içeriği, alıcı kişinin sahip olabileceği veya ilgi duyabileceği bir sorun, endişe, konu veya soru etrafında optimize edin.
 • Alıcının yolculuğunun farklı aşamalarındaki potansiyel müşterileri hedefleyen içerik oluşturun.
 • Her zaman belirli bir konuda zaten var olan içeriğin üstüne ve ötesine geçerek parçanızı daha sağlam hale getirin ve parçanıza daha fazla sıralama şansı verin.
 • Arama motorları için yazmayın; insanlar için yaz. Ancak, parça boyunca “anlamsal” anahtar kelimeler serpebilir veya kullanıcıların ne aradığını bulmak için Google’ın “Öner” özelliğini kullanabilirsiniz. Birincil anahtar kelimeyi başlığa, URL’ye, ilk paragrafa ve makalenin en az bir alt başlığına ekleyin.
 • Sadece SEO’nun çalışmasını beklemeyin: Tanıtın, tanıtın, tanıtın. Sosyal medyada yayınlayın. İçeriğinize geri bağlantılar oluşturmak için sektördeki mevcut bağlantılardan yararlanın.

Ücretli Reklamcılık Yoluyla Web Ziyaretçilerini Hızla Nasıl Artırırsınız?

Tıklama başına ödeme reklamcılığı, büyük arama motorlarında ücretli reklamları kullanan bir internet pazarlama stratejisidir. Yalnızca bir ziyaretçi bir reklama gerçekten tıkladığında ödeme yaparsınız, bu da kampanyanızı belirlediğiniz kriterlere göre hassaslaştırmanıza olanak tanır. PPC kampanyaları ayrıca çok sayıda ölçüm içerdiğinden, pazarlama bütçenizin en iyi kullanımını belirlemek için kampanyanızın etkinliğini de ölçebilirsiniz.

Bir PPC kampanyası, ilk piyasaya çıktıklarında veya tanıtmak istedikleri yeni bir ürünleri olduğunda olduğu gibi, hızlı bir şekilde görünürlük kazanması gereken işletmeler için idealdir. PPC, bir web sitesine neredeyse anında trafik çekmeye başlayabilir ve çabalarınızın etkinliği hakkında veri toplamaya başladığınızda daha sonra optimize edilebilir. Bu açıdan, etkisini göstermesi çok daha uzun süren ve aynı ayrıntı düzeyinde takibi zor olan SEO’dan üstündür; Öte yandan, sitenizi SEO ile organik olarak sıralamak, aynı türden sürekli masraf değildir. Ancak, PPC ve SEO birbirini tamamlar ve her ikisi de başarılı bir internet pazarlama stratejisinin önemli bileşenleridir .

GOOGLE’DA TIKLAMA BAŞINA ÖDEME (PPC) REKLAMCILIĞI

Tıklama başına ödeme reklamcılığı, bireysel olarak alıcı kişileri hedeflemek için optimize edebileceğiniz, oldukça özelleştirilmiş bir reklam kampanyası oluşturmanıza olanak tanır. Ayrıca, yalnızca belirli bir anahtar kelime grubu arandığında veya günün belirli saatlerinde belirli konumlarda görüntülenen reklamlar tasarlayabilirsiniz.

Bunu yapmak için, reklamlarınızın gösterilmesini istediğiniz anahtar kelimeler için bir teklif vermeniz yeterlidir; sizinki hem teklifinize hem de içeriğinizin alaka düzeyine bağlı olarak seçilebilir. PPC reklamları oldukça görünürdür ve genellikle bir Arama Motoru Sonuç Sayfasının (SERP) üstünde veya altında görünür.

Google AdWords, sunduğu büyük erişim ve neredeyse sonsuz sayıda metrik sayesinde günümüzün önde gelen tıklama başına ödeme hizmetlerinden biridir. AdWords, reklamlarınızı, her ikisi de arama motoru rakiplerini gölgede bırakan Google ve Youtube’da göstermenize olanak tanır. AdWords ayrıca, reklamlarınıza çeşitli eklentiler eklemenize olanak tanır; bu, tanıtmak istediğiniz belirli ürünlerin videolarını, bağlantılarını ve resimlerini gösterebileceğiniz anlamına gelir. Ayrıca, yalnızca işletmenizin ihtiyaç duyduğu kadar reklam ve trafik satın alarak, AdWords sayesinde sıkı günlük harcama limitleri belirleyebilirsiniz.

BAŞARILI PPC KAMPANYALARI ŞUNLARDAN OLUŞUR…

 • Ürünlerinizi ararken konumlarını, işletmenizle ilişkilerini ve beklentilerini belirlemek için hedef kitlenizi araştırın.
 • Alıcı personelinizin işletmenizi bulmak için kullanma olasılığı en yüksek olan anahtar kelimeler.
 • Anahtar kelime seçiminize ve içerik oluşturmanıza rehberlik edebilecek çeşitli temalar.
 • Kampanyanızın her bir ürünü veya teması için benzersiz bir satış teklifi (USP’ler).
 • Sunduğunuz belirli bir ürün veya hizmetin güçlü yanlarını ileten her USP için 100 karakterlik reklamların birkaç farklı versiyonu.
 • Reklamlarınızı tıklayan ziyaretçiler için alakalı, kullanıcı dostu ve dönüşüm için optimize edilmiş bir açılış sayfası.
 • Mevcut ihtiyaçlarınıza ve reklamlarınızın yeni ziyaretçi çekmedeki başarısına göre değişebilen bir bütçe.
 • Reklamlarınızın etkinliğini ölçmek için kullanabileceğiniz çok çeşitli ölçümleri kullanarak sonsuz iyileştirme.

SOSYAL MEDYA PAZARLAMASI VE FACEBOOK REKLAMCILIĞI

Sosyal medya reklamcılığı, potansiyel müşterilere doğrudan ulaşmak için sosyal medya platformlarını kullanan ücretli bir reklam biçimidir. Facebook ve Twitter gibi platformlar, kullanıcıları hakkında sosyal ağları, konumları, tüketim alışkanlıkları, en yoğun etkinlik süreleri ve hatta bazen site dışı gezinme alışkanlıkları dahil olmak üzere büyük miktarda veri toplar. Bu, reklamları inanılmaz bir ayrıntı düzeyiyle belirli alıcı kişilere göre uyarlamanıza olanak tanır. Bu nedenle, sosyal medya pazarlaması, mevcut ve gelecekteki pazarlama kampanyalarının kritik bir bileşeni haline gelecek gibi görünüyor.

Facebook, geniş kullanıcı tabanı ve işletmeler için pazarlamayı kolaylaştırma girişimleri sayesinde sosyal medyada reklam vermek için en iyi fırsatlardan biridir. Facebook, işletmelerin sınırsız sayıda takipçiye otomatik güncelleme sağlayan Sayfalar oluşturmasına olanak tanır. Facebook ayrıca ücretli reklamlar ve kullanıcıları konumlarına, doğum günlerine ve hatta e-posta adreslerine kadar her şeye göre hedefleme fırsatı sunar. Google AdWords gibi, günlük reklam harcamanıza da bir sınır koymanıza olanak tanır.

WEB SİTENİZE TRAFİK ÇEKMEK İÇİN SOSYAL MEDYAYI KULLANMA

 • Hedef kitlenizin kullanma olasılığının en yüksek olduğu sosyal medya platformlarına odaklanın.
 • Yeni ürünler, özel teklifler veya işletmenizdeki değişiklikler hakkında güncellemeler sağlamak için işletmeniz için bir Facebook Sayfası oluşturun.
 • Anketler, anketler veya anketler yürüterek kullanıcılarınızla bağlantı kurun.
 • Şirketinizi veya ürününüzü takipçilerine tanıtabilecek etkileyicilerle bağlantı kurun.
 • Hedef demografinizi araştırın ve yaşları, satın alma tercihleri, konumları veya göz atma alışkanlıkları gibi belirli özelliklere göre uyarlanmış reklamlar seçin.
 • Hangi sürümlerin belirli bir demografiyle en iyi şekilde çalıştığını öğrenmek için ücretli reklamlarınız için A/B testleri yapın.
 • Harcadığınız her doların değerini en üst düzeye çıkarmak için reklam harcamalarınız için günlük bir bütçe belirleyin.
 • Sayfanızı sürekli olarak yeni bilgilerle güncelleyin ve reklamlarınızı hedef kitlenizin değişen tercihlerine göre uyarlayın.
 • Unutmayın ki insanlar sosyal medyaya para harcamak için girmezler; sosyal medya platformlarınızla ilişki kurmaya odaklanın.

En İyi Trafik Stratejisi Nedir: SEO mu PPC mi?

İşte anlamanız ve kabul etmeniz gereken ham, filtrelenmemiş bir gerçek. Kârlı ve rekabetçi herhangi bir pazarda SEO’ya yeni başlıyorsanız, sitenize nitelikli ziyaretçiler çekecek anahtar kelimeler ve kelime öbekleri için web sitenizi Google’da ilk sayfaya çıkarmak biraz zaman alacaktır. Dönem.

Bunun hiçbir işletme sahibinin duymak istemediğinin farkındayız ama bu doğru. Harika olan şey, bunun imkansız olmaması. Bu arada, sitenize trafik çekmek için PPC veya sosyal medya reklamcılığını kullanabilirsiniz. Başarılı bir pazarlama kampanyası tüm silindirlerde ateşlenir. Başarılı bir pazarlama stratejisi, trafik çekmek için SEO, PPC ve sosyal medya pazarlamasının bir kombinasyonunu kullanır. Bununla birlikte, tam sayılar önemli olsa da, pazarlama stratejinizi geliştirirken göz önünde bulundurmanız gereken tek faktör bunlar değildir.

Marka sadakati ve güveni, alıcıların satın alma kararları verirken göz önünde bulundurdukları belirleyici faktörler haline geliyor. Pazarlama stratejinizi, ürünlerinize veya hizmetlerinize ihtiyaç duyduklarında ilk önce size dönen sadık bir takipçi kitlesi oluşturmak için de kullanabilirsiniz.