Dijital Reklam Ajansı

Konya Dijital Ajans

Neden Bir Inbound Pazarlama Ajansıyla Çalışmalısınız?

Pazarlama, mesajlaşma, yazılım, ölçümler, taktikler ve stratejilerden oluşan karmaşık bir dünyadır. Anladık. Her şeyin üstünde kalmak ya da yapılması gereken her şeyi yapmak için zaman bulmak zordur.

Baskoda’ya girin. Biz, hayal kırıklığına uğramış veya stresli işletme sahiplerine ve pazarlama uzmanlarına, dönüşümleri artırmak ve ihtiyacınız olan sonuçları elde etmek için talep oluşturma ve büyüme stratejileri geliştirmede yardımcı olan bir tam hizmet pazarlama ajansıyız.

Konya’da “En İyi Pazarlama Ajansı” unvanını almış bir HubSpot ajansıyız. Ve iyi bir sebep için. Sizinki gibi tonlarca işletmenin organik trafiğini, olası satışlarını ve satışlarını artırdık. Nasıl yaptık? Her şey 6 adımlı pazarlama stratejimizle başlar.

Daha Fazla Çevrimiçi Potansiyel Müşteri, Web Sitesi Trafiği ve Satış Almak için 6 Adımlı Pazarlama Çerçevemizi buradan indirin.

INBOUND PAZARLAMA NEDİR?

Bir müşterinin satın aldığı üründen tamamen habersiz bir mağazaya girdiği günleri hatırlayın. Satış görevlisinin onları eğitmesine ve ardından karar verme süreçlerine rehberlik etmesine izin verirlerdi.

O günler bitti. Müşteri artık satın alma sürecini kontrol ediyor. (Beğen ya da beğenme.) Bugünün alıcısı hiç olmadığı kadar bilgili.

Bir sorunları olduğunda Google, Yahoo ve Bing’de arama yaparlar.

Sizinle konuşmadan ürün ve hizmetleri karşılaştırırlar.
Müşterilerinizin çevrimiçi yorumlarını okuyarak şirketiniz hakkında fikir oluştururlar.
En iyi fiyatlar için alışveriş yapıyorlar.
Bu durumun yutulması en zor yanı… sabahın 2’sinde yapmış olabilirler.

Bir tuğla ve harcı bütün gün ve bütün gece açık tutamazsınız, ne de bir çalışana bu saatler için ödeme yapamazsınız. Yapabileceğiniz şey, potansiyel müşterinize tüm bu bilgileri sağlayan bir web sitesine sahip olmaktır… 7/24 çalışan bir çalışan gibi.

Bu dijital pazarlamadır.

Web siteniz, müşterinin satın alma yolculuğunun en büyük yönlerinden biri haline geldi ve ideal müşterilerinizin karşılaştığı sorunları ve ihtiyaçları ele almalıdır. Potansiyel müşterilerinizi eğitecek ve sorularını onlar sormadan cevaplayacak faydalı içerikle doldurulmalıdır. Potansiyel bir müşteri (oluşturduğunuz kaliteli içerik nedeniyle) web sitenizi bulduğunda amaç, yalnızca web sitenizde kalmalarını sağlamakla kalmayıp aynı zamanda sizi sektörünüzde bir kaynak ve otorite olarak görmelerini sağlayacak kadar alakalı içerik sağlamaktır.

Teknolojinin satın alma sürecinin ayrılmaz bir parçası haline gelmesi, insan bağlantısının artık gerekli olmadığı anlamına gelmediğini unutmayın. Aslında, müşterilerinizle ilişki kurmak ve güven oluşturmak daha da önemli hale geldi.

GELEN PAZARLAMA İLE GİDEN PAZARLAMA ARASINDAKİ FARK NEDİR?

Tüketiciler her gün giden pazarlamanın (geleneksel pazarlama olarak da bilinir) örneklerini görürler. Aslında, 2000’den fazla dışa dönük pazarlama örneği görüyorlar… ve onları gözden kaçırma konusunda gerçekten başarılı oluyorlar. Bu tür pazarlama, soğuk çağrıları, radyo ve TV reklamlarını, reklam panolarını, e-posta patlamalarını, ticari gösterileri vb. içerir ve yalnızca maliyetli değil, aynı zamanda etkisizdir. Daha çok potansiyel müşterilere yönelik bir zorlamadır ve çoğunlukla dikkat etmezler.

Öte yandan, gelen pazarlama daha çok çekicidir. İdeal müşterilerinizi size çekmek için bloglar, makaleler, videolar, sosyal medya ve kaliteli bir web sitesi gibi içerik oluşturmayı içerir. Zaten sorunlarına çözüm arıyorlar… Buldukları çözüm neden olmasın?

Inbound pazarlama kampanyasının 3 yönü vardır. Onlar içerir:

İçerik: İdeal müşterileriniz için yararlı bilgiler oluşturun
Arama Motoru Optimizasyonu (SEO): Müşterilerin sizi kolayca bulabilmesi için arama motorlarında (Google gibi) sıralamanızı yükseltin
Sosyal Medya: İdeal müşterilerinizi çekmek için içeriğinizi farklı platformlarda paylaşın
Inbound pazarlamacı olarak, müşterilerinizi çekmekten, ilgilerini çekmekten ve onları memnun etmekten siz sorumlusunuz. Bu şekilde yakınlık kurar, güven oluşturur ve mutlu (ve geri dönen) müşteriler yaratırsınız.

INBOUND METODOLOJİSİ İLE İÇERİK PAZARLAMASI ARASINDAKİ FARK NEDİR?

Eşanlamlı olmasa da, “inbound pazarlama metodolojisi” ve “içerik pazarlaması” aslında iç içedir. İçerik pazarlaması, gelen pazarlamanın bir alt kümesidir. Yukarıda öğrendiğiniz gibi, bir gelen pazarlama kampanyasının 3 yönü vardır ve içerik oluşturma bunlardan biridir.

İçerik oluşturma sizi güvenilir bir bilgi kaynağı olarak konumlandırır. Potansiyel müşterilerin bilgi ve rehberlik için başvurdukları alanınızda uzman olursunuz. Bunu yapabilmek için, kitlenizin daha fazlası için geri gelmesini sağlamak üzere düzenli olarak yararlı içerik oluşturmalısınız. Bu içerik, sosyal medya gönderilerini, blogları, videoları, e-kitapları, web seminerlerini ve daha fazlasını içerebilir.

INBOUND PAZARLAMA ÇÖZÜMLERİMİZ ŞUNLARI İÇEREBİLİR:

 • Arama motoru optimizasyonu
 • Tıklama Başına Ödeme Reklamcılığı (PPC) – Google AdWords ve SEM
 • Sosyal medya pazarlamacılığı
 • Pazarlama Otomasyonu
 • İçerik pazarlama
 • facebook reklamcılığı
 • Yeniden Hedefleme/Yeniden Pazarlama

VERDİĞİMİZ DİĞER PAZARLAMA HİZMETLERİ

 • Yerel SEO – Yerel Arama Motoru Optimizasyonu
 • Eposta pazarlama
 • YouTube Reklam Yönetimi
 • Instagram Reklamcılığı
 • Linkedin Reklamcılığı
 • Video Prodüksiyonu
 • HubSpot Ajans Ortağı
 • Kesirli CMO hizmetleri
 • Web Sitesi Geliştirme
 • Dijital Pazarlama Eğitim Hizmetleri

Baskoda tam hizmet pazarlama ajansıdır. Ancak, yukarıda listelenen hizmetlerden bazıları yalnızca tam pazarlama hizmetlerinin bir parçası olarak sunulur ve bağımsız olarak bir hizmet olarak sunulamaz.

6 Adımlı Inbound Pazarlama Metodolojimiz

Bir oyun planı olmadan çevrimiçi kazanamazsınız. Hedeflerinizi belirliyor ve uygun planla uyumlu hale getiriyoruz. Çevrimiçi ortamda başarılı olmak için tam olarak ne yapmanız gerektiğini bilmeniz için planı geliştirmenize yardımcı oluyoruz. Planı uyguluyoruz ve siz en iyi yaptığınız şeyi yapın ve pazarda kazanın!

 1. ALICI KİŞİLERİ

Bir alıcı karakteri, ideal müşterinizin ayrıntılı bir resmidir.

Hedef alıcınızın profilini oluştururken, “İdeal müşterim kimdir ve dertleri nelerdir?” sorusuna cevap vermeniz gerekir.

Hedef alıcınızı belirleme hakkında daha fazla bilgi edinin.

Baskoda yerel gelen metodolojisi alıcı personeli

 1. TRAFİĞİ ARTIRIN

Inbound, insanlar aramaya başladığında bulunmayla ilgilidir. Web sitenize yeni ziyaretler çekmeye yönelik bir strateji geliştirirken, “İnsanlar bizi çevrimiçi ortamda nasıl bulacak?” sorusunu yanıtlamanız gerekir.

Web sitesi trafiğini artırmaya yönelik çözümler arasında Arama Motoru Optimizasyonu, PPC Reklamcılığı ve Facebook Reklamcılığı bulunur.

Web sitenize nasıl daha fazla trafik çekeceğinizi öğrenin.

Baskoda yerel gelen metodolojisi trafiği artırıyor

 1. TRAFİĞİ DÖNÜŞTÜR

Başarıyı getirmek için web sitenize yapılan ziyaretler yeterli değildir. Sonuçları görmek için, “Anonim ziyaretçileri etkileşimli olası satışlara nasıl dönüştüreceğiz?” sorusunu yanıtlamanız gerekir.

Potansiyel müşteri yaratma stratejileri arasında PPC Reklamcılığı, Sosyal Medya Pazarlaması, Facebook Reklamcılığı ve İçerik Pazarlaması yer alır.

Web sitesi trafiğini nasıl potansiyel müşterilere dönüştüreceğinizi öğrenin.

Baskoda yerel gelen metodolojisi trafiği dönüştürür

 1. POTANSİYEL MÜŞTERİLERİ GELİŞTİRİN

Yeni bir müşteri adayı eklendiğinde, bırakın satın almayı, biriyle konuşmaya bile her zaman hazır olmazlar. Lider geliştirme stratejisi geliştirirken kendinize şu soruyu sormalısınız: “Süreç boyunca müşteri adaylarımı beslemek için eğitimi nasıl kullanabilirim?”

Inbound tabanlı müşteri adayı yetiştirme stratejisi, e-posta pazarlaması ve pazarlama otomasyonu ile yeniden hedeflemeyi içerir.

Olası satışları nasıl satışa dönüştüreceğinizi öğrenin.

Baskoda yerel gelen metodolojisi müşteri adaylarını beslemek

 1. MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ

Amacınız tek bir satış değil. Bunun yerine, “Müşterilerimizi satın aldıktan sonra tekrar satın almaları ve arkadaşlarına anlatmaları için nasıl memnun edebilirim?”

Geri dönen müşterileri ve tavsiyeleri zevkle nasıl alacağınızı öğrenin.

Baskoda yerel gelen metodolojisi müşteri memnuniyeti

 1. BÜYÜME İÇİN ÖLÇEK

Yeni işleri çekmeye, dönüştürmeye ve kapatmaya devam eden bir büyüme motoru oluşturmak için şu soruyu sormalısınız: “Zaman içinde etkin bir şekilde ölçeklenen sürdürülebilir bir sistemi nasıl kurabilirim?”